Parama parkui

PAREMKITE ANYKŠČIŲ REGIONINIO PARKO DIREKCIJOS VEIKLĄ 

Kasmet nuo sausio 1 d. iki gegužės 1 d. Lietuvos gyventojai galėjo skirti pasirinktai nevyriausybinei ar biudžetinei organizacijai 2 proc. savo pajamų mokesčio. Ši parama mokesčių mokėtojui nieko nekainuoja – paskirstomas pajamų mokestis, JAU SUMOKĖTAS į valstybės biudžetą. Taip pat šis mokestis nėra atimamas iš pajamų mokesčio, kurį susigrąžinate užpildę metinę pajamų deklaraciją. Jeigu šia teise nepasinaudojate, pinigai tiesiog lieka valstybės biudžete ir panaudojami valstybės nuožiūra.

Aktualūs pakeitimai skiriant pajamų mokesčio dalį paramai:

Įgyvendinus mokesčių reformą, nuo 2019 m. 1,289 karto (iki mokesčių) padidintas darbo užmokestis, taip pat pakeistas gyventojų pajamų mokesčio (GPM) tarifas, todėl pasikeitė ir gyventojų paramai skiriamos GPM dalys:

  • Paramos gavėjams (tarp jų ir meno kūrėjams, išskyrus profesines sąjungas ar jų susivienijimus) bus galima skirti iki 1,2 proc. GPM (anksčiau buvo 2 proc.).

Norėdami skirti 1,2 proc. jau sumokėtų valstybei mokesčių Anykščių regioninio parko gamtos ir kultūros paveldo priežiūrai, direkcijos organizuojamoms gamtosauginėms veikloms, renginiams ir projektams paremti, prašome Jūsų iki gegužės 1 d. užpildyti specialiosios formos prašymą (forma FR0512). 2020 metais dėl karantino situacijos pateikti prašymą skirti paramą galite iki liepos 1 d. Užpildytą prašymą pateikti Apskrities Valstybinei Mokesčių Inspekcijai (toliau AVMI), kurios veiklos teritorijoje nuolat gyvenate. Patogiausia tai atlikti pateikiant deklaraciją elektroniniu būdu per Elektroninio deklaravimo sistemą (toliau – EDS).

Iš anksto dėkojame Jums už suteiktą paramą! 

Anykščių regioninio parko direkcijos duomenys 

Paramos gavėjas: Anykščių regioninio parko direkcija 

Paramos gavėjo kodas: 288743920

Buveinės adresas: J. Biliūno g. 55, Anykščiai 

Bankas: AB SEB bankas 

Banko kodas: 70440

Sąskaitos numeris:  LT27 7044 0600 0212 7210

 

Nuo 2022 m. sausio 1 d. keičiasi prašymo pervesti pajamų mokesčio dalį paramos gavėjams ir (arba) politinėms partijoms pateikimo tvarka. Prašymus gyventojai galės pateikti tik elektroniniu būdu per EDS.

Aktualią informaciją, atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus bei parsisiuntimui skirtas VMI parengtas vizualines priemones galite rasti ir specialioje VMI svetainės skiltyje, kuri bus nuolat pildoma.

Kilus papildomiems klausimams, visuomet galite kreiptis į VMI specialistus atvykus į artimiausią klientų aptarnavimo skyrių ar paskambinus telefonu 1882 / +370 5 260 5060.