Neįgaliesiems pritaikyti objektai

ANYKŠČIŲ REGIONINIO PARKO LANKYTOJŲ CENTRAS

 

Čia neįgalieji gali aplankyti interaktyvią, modernią ekspoziciją, susipažinti su Anykščių regioninio parko gamtos ir kultūros vertybėmis, pasižiūrėti įvairių video siužetų apie Anykščių kraštą ir pasiklausyti dainų, legendų ir padavimų. Kuo ekspozicija skiriasi nuo muziejaus? Ekspozicijoje galima viską liesti: interaktyvius ekranus, gamtos dovanotas fosilijas ir akmenis, kvarcinį smėlį, plunksnas. Pagrindinė ekspozicijos tema pateikta kaip apdainuotas gamtos ir kultūros paveldas, atsiskleidžiantis gausiuose literatūros kūriniuose. Patalpoje gausu raidžių, skaičių ir tekstų - viską galima paliesti! Daugiau apie ekspoziciją čia.

 

 MEDŽIŲ LAJŲ TAKO KOMPLEKSAS

Apžvalgos bokšte įrengti keltuvai suteikia galimybę neįgaliesiems pakilti iki Medžių lajų tako ir pasidžiaugti užburiančiais gamtos vaizdais iš aukštai. Keltuvai nedirba esant neigiamai oro temperatūrai, bei didesniam nei 30 laipsnių karščiui. Daugiau apie Medžių lajų taką čia.

Prie šių lankytinų objektų yra skirtos automobilių stovėjimo vietos neįgaliesiems, nužeminti kelio bordiūrai, pritaikytas patekimas į lankytojų centro vidų,  pastatų viduje įrengti neįgaliesiems pritaikyti tualetai.