Žygis užšalusiu Rubikių ežeru

2018-03-12


Šaltoką kovo 4 d. rytą prie Rubikių ežero rinkosi žmonės, norintys aplankyti ežero salas ir piliakalnius. Tai Anykščių regioninio parko direkcijos organizuojamas, jau tradiciniu tampantis žygis užšalusiu Rubikių ežeru.

    Nepabūgę toli gražu pavasariu nekvepiančio ryto susirinko daugiau kaip  50 dalyvių. Ežeras ne tik po ledu, bet ir sniego sluoksnis nemažas. Žygio pradžioje keliautojus pasveikino smagus senis besmegenis, nulipdytas netoli kranto – nuotaika visų puiki. Žmonės suvažiavo iš visos Lietuvos.
    Anykščių regioninio parko direkcijos specialistai Diana Martinavičiūtė ir Rolandas Lančickas puikiai suplanavo žygį ir jam pasiruošė. Nukeliavę ledu nemažą atstumą pamatėme žveją, kuris paskolino grąžtą ir visi galėjome įsitikinti, kad ledas storas – apie 30 cm. Rolandas pravedė saugaus elgesio ant ledo pamokėlę, parodė praktiškai, kaip elgtis, ką daryti, jeigu ledas įlūžtų. Naudinga informacija gali praversti , džiugu, kad šiame žygyje to nereikėjo pritaikyti.
    Sustodavome prie kai kurių salų. Čia Rolandas ir Diana pasakojo salų legendas, kalbėjo apie gyvūnus, saugomus augalus. Išgirdome paukščių balsus, išvydome, kaip kai kurie paukščiai, augalai atrodo. Tiesa, tik paveikslėliuose ir garso įrašuose. Beje, atidesni žygio dalyviai stirnas matė ir gyvai. Didžioji, Varnagrotė, Liepinė, Karklinė, Bučinė, Česnakinė ir kiti pavadinimai žygio dalyviams atgaivins puikius įspūdžius.
    Pasiekę Bijeikių piliakalnį ir į jį įkopę Rolando „padarytais“ laiptais galėjome grožėtis puikiu žiemos vaizdu. Ne vienas dalyvis sakė – kaip iš atviruko. Čia atsipūtę, užkandę keliavome atgal. Nelengvas buvo kelias, bet įspūdžiai atpirko nuovargį. Sunkiausia buvo įkopti į Piliakalnio ir Pertako piliakalnius – jėgų mažėjo, bet ir kelionės pabaiga jau arti. 
    Ko gero, arbata, kuria vaišino regioninio parko direkcijos žmonės, buvo ypač skani – šilta, kvapi, gaivinanti. Dalindamiesi įspūdžiais aiškinomės, kiek nukeliavome. Vienų žingsniamačiai rodė 13 km, kitų net 14 km 600 m. 
    Dėkojame organizatoriams už puikiai praleistą sekmadienį – įspūdžių užteks ilgam. O gal iki kito žygio?
        

Žygio dalyvė Dangira Nefienė

Nuotraukos ARPD specialistų Rolando Lančicko ir Dianos Martinavičiūtės