Žalios ir šiltos pamokos gamtoje

2018-06-05


Mokytis, pažinti, atrasti ir suprasti puikiai pavyksta gamtoje. Viešintų pagrindinės mokyklos-daugiafunkcio centro Jaunųjų miško bičiulių būrelio ,,Jaunuolynas" mokiniai tuo įsitikino pažintiniuose dviračių žygiuose kartu su Anykščių regioninio parko darbuotojais.
Vyresnieji mūsų mokyklos miško bičiuliai lydimi regioninio parko vyriausiosios specialistės(ekologės) Rasos Gražienės dviračiais mynė net 18 km. Pažinome retesnius miško medžius ir krūmus. Išmokome išmatuoti medžio aukštį ir plotį net tada, kai jokių matavimo prietaisų nėra. Ištiesėm rankas regioninio parko garsiesiems medžiams - Elmės šešiakamieniui ąžuolui ir Pavarių liepai. Pasitikrinome, kaip pavyksta orientuotis aplinkoje su kompasu ar pasikliaujant gamtos ženklais. Ne šiaip sau klausėmės Šventosios, Anykštos, Elmės ir Variaus čiurlenimo..., Apie upes dabar žinome daug daugiau: kuriame upės ar upelio krante stovime, kur žiotys, šlaitai, atodangos...
Pradinių klasių mokiniai ir ryžtingiausios mamos Šventosios dviračių takais riedėjo 9km. Tai didžiulis iššūkis patiems mažiausiems! Šiltai apkabinome ir tiksliai išmatavome Pavarių liepą. Visi užlipome ant Pavarių akmens, o mus lydėjusi vyriausioji specialistė(biologė) Diana Martinavičiūtė papasakojo svarbiausius dalykus apie šį įspūdingą akmenį. Tą neįtikėtinai karštą dieną garsiai kukavusi gegutė įkvėpė pažaisti paukščių balsų atpažinimo žaidimus, tik kiti paukščiai nebuvo tokie šnekūs karštą vidudienį... Čia mums pagelbėjo paukščių balsų pažinimo programėlė biologės Dianos kompiuteryje. Smagūs žaidimai pievoje gal būtų nesibaigę, jei ne uodai ir į juos panašūs vabzdžiai, kuriems mes labai patikome, jie mums - ne. Sėdom ant dviračių ir palikę zyzlius pievoje lėkėm tolyn. Gražioje pušyno aikštelėje papietavome, grįžome į regioninį parką ir į savo mokyklą.

Žaliosios pamokos gamtoje ne tik puikus būdas mokytis ir pažinti kitaip, tai aktyvus, sportiškas ir labai sveikas poilsis, todėl žygiai dviračiais -  Anykščių savivaldybės finansuojamo, mūsų mokykloje vykdomo projekto ,,Noriu augti sveikas" dalis. Jaučiamės stipresni, drąsesni, daugiau pažinę, savimi pasitikintys ir pasiruošę pasveikinti vasarą.


Mokyt. Virginija Macijauskienė
Viešintų pagrindinė mokykla-daugiafunkcis centras