Pirmieji inkilai sugrįžtantiems sparnuočiams!

2019-03-14


Šiandien Anykščių regioninio parko direkcijos darbuotojai kartu su Svėdasų senelių globos namų bei Burbiškio grupinio gyvenimo namų gyventojais pirmieji suskubo iškelti inkilus sugrįžtantiems paukščiams! Atvykus į svečius, visi kalbėjomės apie Anykščių regioniniame parke saugomas gamtos bei kultūros vertybes, gražiausius lankomus objektus, apie sudarytas galimybes kiekvienam aktyviai leisti laiką gamtoje, ją pažinti!

Bet svarbiausia tema šį kartą buvo – pavasarį sugrįžtantys paukščiai! Šių namų gyventojai mūsų laukė su pačių pasigamintais inkilais, kuriuose turėtų įsikurti ne tik varnėnai, bet ir didžiosios zylės, bukučiai, paprastosios raudonuodegės ar margasparnės musinukės. Kalbėjomės apie tai, kaip teisingai pagaminti inkilą, kad jis būtų saugus, kad jame paukščiai tikrai įsikurtų ir ten galėtų sėkmingai išsiperėti bei užauginti jauniklius. Ir apie tai, kad ne mažiau svarbus darbas inkilą teisingai iškelti, o vėliau jį ir prižiūrėti.

Džiaugiamės už gerai praleistą laiką kartu, o mūsų visų kartu iškeltuose inkiluose įsikūrę sparnuočiai tegul džiugina šių globos namų gyventojus savo giesmėmis!