Miško festivalis Anykščių šilelyje – bendruomeniškumo ir sugyvenimo su gamta dirbtuvės

2019-06-18


Birželio 19-23 dienomis Anykščių šilelyje gamtos mylėtojai rinksis į antrąjį Miško festivalį gyvai pabendrauti, atsigauti ir pasisemti įkvėpimo. Tai bendruomeniškas susibūrimas, savotiškas socialinis eksperimentas, kuriame renginys kartu kuriamas visų susirinkusiųjų. Pievoje tarp Šventosios upės ir Puntuko akmens drauge įsirengę stovyklą anykštėnai ir atvykusieji diskutuos, kurs, mokysis, keliaus miško takais, žiūrės filmus, gros, šoks, vaišinsis ir kartu vakaros prie ugnies.

Šių metų Miško festivalio tema - „Niekas nenori išnykti“- pasirinkta reaguojant į žinias apie nykstančias gyvybės rūšis, senuosius Lietuvos miškus ir miestų žaliąsias erdves bei žmonijos sukeltą ekologinę suirutę visoje planetoje. Norint išsukti iš šio destruktyvaus kelio mums reikia keistis, iš naujo atrasti savo vietą gamtoje ir mokytis kurti gerovę kitokiais būdais, nei tai darėme iki šiol. Todėl šiemet Miško festivalyje daug dėmesio skiriama ugdymui ir savišvietai. Festivalio dalyviai galės net dvi dienas mokytis sąmoningos miškininkystės su gamtininku A. Gaidamavičium, keliauti po Anykščių krašto šventvietes su archeologu prof. V. Vaitkevičium, mokytis bendrystės ir atsakomybės su Whatansu stovyklų rengėjais, o vakare prie ugnies kalbėtis apie mūsų santykį su gamta su etnologu/mitologu D. Razausku, astronomu S. Lovčiku, etnologe O. Drobeliene.

Pernai Miško festivalyje miško terapijos pradininkas iš Japonijos, prof. Qing Li supažindino Lietuvą su miško terapija. Šiais metais birželio 20 d. festivalyje rengiamas jau pilnos dienos praktinis seminaras šia tema. Susirinkusieji mėgausis miško terapija Anykščių šilelyje ir aptars šios terapijos galimybes Lietuvoje kartu su Europos Miško Terapijos Instituto bendrakūrėja P. Wetterholm (Švedija), mokslininke V. Povilatyte-Petri (Belgija), etnografe O. Drobeliene. Galbūt ir Lietuvoje galime vystyti miško terapijos infrastruktūrą, organizuoti mokymus, kurti savo metodiką, gydyklas?

Tuo tarpu kiti žmonės iš augalų pins dekoracijas šventei, o vakare bendruomenė rinksis žiūrėti prancūzų filmo „Rytojus“, vaišintis lėtuoju maistu ir tartis, kaip kurti gyvenimą ir gerovę mūsų miesteliuose ir miestuose darnoje su mišku ir aplinka.

Koncertuoti į Anykščių šilelį atvyksta Eglė Sirvydytė, Monika Juškevičiūtė, Saulius Spindi, Kamanių šilelis ir Strings of Earth Orchestra, tad visais festivalio vakarais miške skambės dainos ir muzika.

Penktadienį Miško festivalyje kalbėsimės apie prisitaikymą gyventi pasikeitusio klimato sąlygomis su prof. Jem Bendell (Anglija), diskutuosime apie medienos kuro tvarumą, klimato aktyvizmą, ir susipažinsime su ekologinio atkūrimo judėjimo idėjomis. Jas pristatys vienas iš šio judėjimo iniciatorių, žinomas eko-vizionierius, fotografas Alan Whatson (Škotija), trisdešimt metų paskyręs Kaledonijos miškui Škotijoje atkurti.

Penktadienį ir šeštadienį Miško festivalyje dūzgs įvairios dirbtuvės, menininkų pasirodymai, filmų peržiūros, pokalbiai, žygiai, koncertai. O šeštadienio vakarą ir naktį vainikuos bendrai visų sukurta Rasų šventė su sutartinėmis, naktišokiais ir suneštinėmis vaišėmis.

Prisijungti prie šventės galima bet kurią festivalio dieną ar atvykstant į atskirus festivalio renginius. Norintieji festivalio metu apsistoti miške, galės stovyklauti Anykščių regioninio parko stovyklavietėse, kitiems siūloma apsistoti mieste. Miško festivaliu siekiama Lietuvoje auginti gyvą kultūrą, jautrią miškui, gamtai ir visai mus supančiai aplinkai, tad festivalio dalyviai yra skatinami su savimi atsivežti daugkartinio naudojimo indus: dubenėlį, puodelį, stalo įrankius. Pagrindinėje festivalio stovykloje festivalio svečius maitins „Jogos virtuvė”, o ketvirtadienio ir šeštadienio vakarais visi kviečiami prisidėti prie suneštinio stalo. Daugiau informacijos:

https://www.facebook.com/miskofestivalis/

Miško festivalį inicijuoja Anykščių Jurzdiko bendruomenė. Pagrindinis Miško festivalio rėmėjas: Kultūros taryba. Festivalio partneriai: Anykščių rajono savivaldybė, Anykščių regioninio parko direkcija, A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinis muziejus

Miško festivalio PROGRAMA

Miško terapijos diena 

Kontaktai žurnalistams:Simona Vaitkutė, Jurzdiko benruomenės narė, Miško festivalio kuratorė, el.p. svaitkute@yahoo.com, tel: +37067785708