Išlydėjome sparnuočius!

2018-10-09


Vasara jau baigėsi, atėjo ruduo. Tai laikas, kai dienos vis trumpėja, o naktys ilgėja, kai spalvos ir garsai lyg susilieja, kai medžių lapai kasdien dažosi vis kita spalva, o paukščių giesmės girdisi vis rečiau ir rečiau. Atrodo, kad visa gamta pradeda ruoštis tamsiajam, šaltajam metui, o dar taip norisi pabūti gamtoje ir pasidžiaugti saulėtomis rudens dienomis. Todėl Anykščių regioninio parko direkcija spalio pirmąją savaitę kvietė Anykščių rajono moksleivius kartu su savo mokytojais į gamtos pamokas „Rudeninės paukščių palydos“. Pamokų gamtoje metu galėjome ne tik kartu pasidžiaugti rudeniu, bet ir supažindinti moksleivius su dažniausiai Lietuvoje aptinkamomis paukščių rūšimis ir užregistruoti stebėjimų metu matytus paukščius.

Rudeninės paukščių palydos – tai kasmet organizuojama paukščių stebėjimo šventė, paprastai rengiama pirmąjį spalio savaitgalį. Tokiu būdu vienijamos Europos paukščių apsauga besirūpinančios organizacijos, siekiama informuoti kiek įmanoma daugiau žmonių, paraginant juos kartu stebėti paukščius, užregistruoti kiek įmanoma daugiau paukščių rūšių, kurių visame pasaulyje priskaičiuojama beveik 10 tūkstančių, o Lietuvoje apie 388.

Gamtos pamokose „Rudeninės paukščių palydos“ dalyvavo Anykščių R. Troškūnų Kazio Inčiūros gimnazijos, Anykščių Antano Vienuolio progimnazijos, Kavarsko pagrindinės mokyklos – daugiafunkcio centro, Kurklių Stepono Kairio pagrindinės mokyklos, Traupio pagrindinės mokyklos moksleiviai ir juos atlydėjusios mokytojos. Moksleiviai buvo labai aktyvūs ir noriai dalyvavo gamtos pamokose, nepabūgo šaltesnio oro ar stipraus vėjo. Visi su užsidegimu ir susidomėjimu stebėjome paukščius prie Kavarsko užtvankos, vaikams labai patiko paukščių stebėjimo įranga: žiūronai ir teleskopas, kurių pagalba paukščius galėjome stebėti iš taip arti, aiškiai matyti jų spalvas, kūno sandarą. Gamtos pamokų metu mokėmės pažinti paukščius, susipažinome su jų įvairove, biologija, elgsena. Stebėjome didžiuosius kormoranus, didžiuosius dančiasnapius, didžiąsias antis, ausuotuosius kragus, gulbes nebyles, kėkštus, sklandančius suopius, girdėjome tarškinant genius ir meletas. Pamokos gamtoje visai kitokios negu mokykloje, nes galime ne tik mokytis, bet ir patirti daugiau naujų įspūdžių. Smagu buvo išlydėti sparnuočius visiems kartu!

 

Anykščių regioninio parko direkcijos vyriausioji specialistė Diana Martinavičiūtė