Dviračių žygio „Šventosios upės vingiais“ įspūdžiai

2019-04-29


Anykščių regioninio parko direkcijos organizuojamas dviračių žygis „Šventosios upės vingiais“ įvyko! Tai buvo puiki proga ne tik pakeliauti, bet ir susipažinti su Anykščių regioniniame parke esančiomis gamtinėmis ir kultūrinėmis vertybėmis, kartu atrasti, pažinti, patirti!

Žygį pradėjome nuo apsilankymo mūsų lankytojų centro interaktyvioje ekspozicijoje, po kurios, išbandę dviračius ir susipažinę su jų galimybėmis, leidomės į kelią, kuriame mūsų laukė netikėtumai. Žygį vedė Anykščių regioninio parko darbuotoja Diana Martinavičiūtė, kuri visiems papasakojo daugybę nežinomų faktų ir negirdėtų istorijų. Keliavome Šventosios upės vingiais. Šventosios upė – mūsų žygio ašis ir puošmena. Važiuodami dviračiais grožėjomės Anykščių miesto vaizdais, įspūdingomis ledynmečio laikus menančiomis Šventosios terasomis. Keliavome po Anykščių šilelio kraštovaizdžio draustinį, iš arčiau apžiūrėjome Šlavės atodangą, sužinojome, kad Šlavės slėnis – tai vienintelė vieta Lietuvoje ir Baltijos bei Skandinavijos šalyse, kur surastos seniausio tarpledynmečio, vadinamo Šlavės vardu, nuosėdos. Važiuodami dviračiais, žiūrėjome ne vien į kelią, bet dairėmės ir aplink, žygio dalyviams pasisekė pamatyti ir Anykščių šilelio puošmeną – vėjalandę šilagėlę. Tai saugomas daugiametis augalas, įrašytas į Lietuvos raudonąją knygą. Pakeliui sustojome prie Šventųjų ąžuolų, kadaise čia lapojusios ąžuolų giraitės palikuonių, pravažiavome šalia Budragaidžio gamtinio rezervato, pasiekę Virintos upę, pamatėme įspūdingą Vildžiūnų (Virintos) atodangą. Netoli nuo šios vietos pamatėme ir kitą – Vetygalos atodangą, tik jau dešiniajame Šventosios upės šlaite. Sužinojome, kad Vetygalos atodanga dar vadinama Žėbos kalnu, o nuo 1964 m. ji yra gamtos geologinis paminklas. Grįždami dar aplankėme Medžių lajų taką ir jame naujai atidarytą ekspoziciją.

Žygeiviai buvo šaunūs, ištvermingi, žingeidūs ir besidomintys Anykščių regioninio parko gamta. Išsiskirstėme tikėdami, kad vėl susitiksime kituose žygiuose!

 

Anykščių regioninio parko direkcijos vyriausioji specialistė Diana Martinavičiūtė