Gamtos pamokos

Tai – rudenį, žiemą, pavasarį ir vasarą vykstančios smagios gamtos ir kultūros paveldo pažinimo pamokos. Patikėkit, mokytis gamtoje yra nuostabu! Į pamokas kviečiami ikimokyklinio amžiaus bei 8-14 metų moksleiviai. Registruokitės.

Daugiau informacijos: Anykščių regioninio parko vyr. specialistė Rasa Gražienė, mob. 8 658 30470  arba el. p: [email protected]

 

1. Ekskursija: „Pažintis su Anykščių regioninio parko gamtinėmis ir kultūrinėmis vertybėmis“

Trukmė: 2-4 val. Kviečiame keliauti ištisus metus lydint Anykščių regioninio parko gidui. Ekskursijos metu susipažįstame su pačiomis gražiausiomis regioninio parko vietomis, aplankomi saugomi gamtiniai ir kultūriniai objektai, draustiniai, išbandomi turistiniai maršrutai, žaidžiami žaidimai ir sprendžiamos įvairios užduotys. Maršrutas derinamas individuliai. Reikalingas savas transportas.

2. Gamtos pažinimo žaidimas: “SUPER protas“

Programos trukmė – apie 1 val. Maksimalus vaikų skaičius – 30. Edukacinė programa-žaidimas „SUPER protas“ – tai integruota gamtos pažinimo, matematikos ir fizinio aktyvumo pamoka gamtoje. Pamoka pradedama Anykščių regioninio parko Lankytojų centre aplankant ekspoziciją. Šis žaidimas skatina vaikų bendradarbiavimą ir komandinį darbą. Pritaikyta įvairaus amžiaus moksleiviams: 3-4 klasėms, 5-6 klasėms ir 7-8 klasėms. Pageidaujant, po programos verdama žolelių arbata.

3. Gamtos pamoka: „Baltųjų smėlynų kraštas: pažintis su kvarciniu smėliu“

Trukmė: 2-3 val. Pamoka iš 2-jų dalių (pasirinktinai). Pažintis pradedama Anykščių regioninio parko Lankytojų centre aplankant ekspoziciją/ išvyka į gamtą, aplankant regioninio parko atodangas/ pažintis su kvarcinio smėlio karjeru bei įmone AB „Anykščių kvarcas“ (galima peržiūrėti ir filmuotą medžiagą). Vėliau, grįžtame į lankytojų centrą, kur atliekamos įvairios užduotys (piešimas, svėrimas, sijojimas, smėlio laikrodžio gaminimas, darbas su mikroskopu ir kt.), žaidimai. Reikalingas savas transportas.

4. Gamtos pamoka: „Anykštos upelio žuvys“

Trukmė: iki 1 val. Pamoka vyksta prie Anykštos upelio, mieste. Čia jūs susipažinsite su Anykštoje gyvenančiomis žuvų rūšimis, jų anatomija ir kitais ypatumais. Bet įdomiausia pamokos dalis – pagauti, pamatyti, paliesti ir paleisti!

5. Gamtos pamoka: „Paukščių sugrįžimo ir inkilų kėlimo ypatumai“

Trukmė: 1,5 – 2 val., vyksta kovo – balandžio mėn. Pamoka skirta ne tik išmokti teisingai pagaminti inkilą skirtą sparnuočiams, bet ir iškelti jį pagal gamtininkų reikalavimus, kad paukščiai ten tikrai apsigyventų ir išperėtų jauniklius. Pamokos metu žaisime įvairius žaidimus, spręsime užduotis, šaradas ir kt. Mokiniais patys turi pasigaminti inkilus, o jeigu jų neturite, bet labai norite pasitikti sugrįžtančius paukščius – inkilus pagaminsime mes! Reikalingas savas transportas (arba inkilus galime kelti ir šalia jūsų mokyklos).

6. Gamtos pamoka: „Rudeninės paukščių palydos“

Trukmė: iki 1,5 val., vyksta spalio mėn. pirma savaitę. Gamtos pamoka skirta supažindinti moksleivius su dažniausiai Lietuvoje aptinkamomis paukščių rūšimis. Pamokos metu susipažinsime su paukščių įvairove, biologija, elgsena, išmoksime naudotis paukščių pažinimui skirta įranga – žiūronais, teleskopu, o taip pat spręsime kryžiažodžius, atliksime įvairias kūrybines užduotis. Pamokos vieta: (dažniausiai) prie Kavarsko užtvankos. Reikalingas savo transportas.

7. Žaidimas „Pažink Anykščių regioninį parką“

Trukmė: 1 – 1,5 val. Pamoka pradedama Anykščių regioninio parko Lankytojų centre aplankant ekspoziciją. Vėliau, pamoka vyksta salėje kur žaidėjai paeiliui meta kauliuką ir keliauja spalvotais langeliais (regioninio parko žemėlapiu) atlikdami įvairias užduotis ir įveikdami kliūtis. Keliaudami susipažinsite su unikalia gamta, kultūros paveldu, savitomis vertybėmis, kraštovaizdžiu ir ne tik patikrinsite, bet ir papildysite savo žinias. Ir žinoma, smagiai bei turiningai praleisite laiką!

8. Gamtos pamoka - žygis: „Šventosios pažintiniu taku“

Trukmė 2,5 – 3 val., vyksta gegužės – rugsėjo mėn. Šventosios pažintinis takas tęsiasi 4,7 km, nuo Anykščių miesto ribos iki Medžių lajų tako. Take yra įrengta 20 pažintinių stotelių, kurios padės Jums pažinti Anykščių šilelio kraštovaizdžio draustinio biologinę įvairovę, sužinoti čia tekančių upelių pavadinimus, legendas. Čia ne tik daug sužinosite, bet pailsėsite bei puikiai praleisite laiką miške.

9. Gamtos pamoka – pasivaikščiojimai drąsiausiems: „Pažintis su pelke“

Trukmė 1,5 – 2 val., vyksta gegužės – rugsėjo mėn. Pamoka vyksta Pakalnių (Pavirinčių) pelkėje. Čia susipažinsime su pelkių ekosistema, pelkiniais augalais, durpių susidarymo ypatumais, sužinosite apie pelkių išsaugojimo būtinumą ir reikšmę, lankymosi taisykles ir kt. Bet įdomiausia pamokos dalis – galimybė klampoti, bristi ir šuoliuoti pelkėje! Reikalingas savo transportas.

10. Gamtos pamoka: „Ten, kur ošia Anykščių šilelis“

Trukmė: iki 1,5 val. vyksta balandžio – rugsėjo mėn. Pamoka vyksta Anykščių šilelio kraštovaizdžio draustinyje. Čia sužinosime kas yra draustinis ir kas jame saugoma, susipažinsime su miško ekosistema, biologine įvairove, mokysimės kaip nepaklysti miške. Čia ne tik atliksime įvairias užduotis, tyrinėsime ir mokysimės žaisdami žaidimus, bet kvėpuosime tyru pušyno oru ir smagiai praleisime laiką miške!