Dviračių žygis

 • DVIRAČIŲ ŽYGIS „ELMĖS IR VARIAUS LOBIŲ BEIEŠKANT...“

     Saulėtą rugpjūčio 27-tosios rytą grupelė entuziastų leidosi į 20-ties kilometrų dviračių žygį „Elmės ir Variaus lobių beieškant...“ Greta Šventosios upės intakų – Elmės ir Variaus upelių – saugoma išties ne mažai išskirtinių gamtos ir kultūros vertybių. Žygio pradžia – Anykščių regioninio parko lankytojų centro interaktyvi ekspozicija. Tai geriausia vieta pradėti pažintį su regioniniu parku. Po to, kai žygio dalyviams buvo pristatytas Anykščių regioninis parkas, jame saugomos gamtos ir kultūros vertybės, keliavimo po šią saugomą teritoriją galimybės, visi leidomės į žygį, kad surastume ir iš arti pamatytume išskirtinių gamtos ir kultūros vertybių „lobyną“.

     Žygio metu pasigrožėjome Anykščių kraštą savo kūriniuose garsinusio literatūros klasiko J. Biliūno gimtąja sodyba, aplankėme Niūronių kaimą. Niūronių kaimas 2015 metais Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos įvertintas kaip geriausiai savitus Aukštaitijos regiono kraštovaizdžio bruožus atspindinti vietovė. Keliaudami turėjome progą pamatyti dvi valstybės lygmeniu saugomas gamtos vertybes: Pavarių akmenį bei gamtos geologinio paminklo statusą turinčią Variaus atodangą. Šioje atodangoje atsiveria Anykščių kraštui ypač svarbaus kvarcinio smėlio klodai. Neaplenkėme dviejų Anykščių rajono savivaldybės saugomų medžių: Pavarių liepos ir Elmės šešiakamienio ąžuolo. Šis įspūdingas ąžuolas yra tarp pretendentų į šių metų Lietuvos metų medį.

     Kviečiame dažniau keliauti be automobilio, rinktis dviratį ar keliauti pėsčiomis, aktyviai domėtis savo kraštu. Iki pasimatymo kituose žygiuose!

   

  Anykščių regioninio parko vyriausioji specialistė Simona Stasiūnienė