Gamtos pamokos

Nuo 2016 m. rugsėjo mėnesio Anykščių  regioniniame parke pradėtos vesti Gamtos pamokos.

   Tai – rudenį, žiemą, pavasarį ir vasarą vykstančios smagios gamtos ir kultūros paveldo pažinimo pamokos. Užsiėmimai yra finansuojami iš lėšų, gautų pardavus parko lankytojų bilietus, todėl gamtos pamokų dalyviams mes ir siūlome juos įsigyti. Į pamokas bus  kviečiami ikimokyklinio amžiaus bei 8–14 metų vaikai. Kiekviena Gamtos mokyklos užsiėmimo programa skelbiama atskirai, kartu su kvietimu registruotis ir dalyvauti.

Anykščių  regioninio parko direkcija kviečia kelti inkilus sugrįžtantiems sparnuočiams!

   Anykščių regioninio parko direkcija kviečia 1–9  klasių mokinius dalyvauti gamtos pamokose „Paukščių sugrįžimo ir inkilų kėlimo ypatumai“. Pamokos organizuojamos per Žemės dienai skirtus mėnesius (kovo 6 – balandžio 28 dienomis) mokykloms patogiu ir iš anksto suderintu laiku. Kviečiame sugrįžtantiems sparnuočiams inkilus gaminti mokyklose, o jeigu neturite galimybės – pagaminsime mes. Jeigu mokykla turi pasigaminusi inkilų ir nežino kaip teisingai ir kurioje vietoje juos iškelti, parko direkcijos specialistai pasiruošę padėti išmokti ir kartu smagiai praleisti laiką gamtoje!

    Prašome registruotis ir visus iškilusius klausimus išsiaiškinti nurodytais kontaktais: tel. 8 686 11930, rasa.graziene@anyksciuparkas.lt, kontaktinis asmuo vyr. specialistė Rasa Gražienė.

2016 metų rudenį vestos gamtos pamokos:

RUDUO PRIE ŠVENTOSIOS

Pamokos tema

Data ir laikas / trukmė

Trumpas aprašymas

 

„Rudeninės paukščių palydos“

 

2016-10-07 d.

1000 val.

Trukmė 1,5 val.

Gamtos pamoka skirta supažindinti moksleivius su dažniausiai Lietuvoje aptinkamomis paukščių rūšimis. Pamokos metu susipažinsime su paukščių įvairove, biologija, elgsena, išmoksime naudotis paukščių pažinimui skirta įranga – žiūronais, teleskopu, o taip pat spręsime kryžiažodžius, atliksime įvairias kūrybines užduotis. Pamokos vieta: prie Kavarsko užtvankos. Reikalingas savo transportas.

 

Gamtos pažinimo žaidimas “SUPER protas“

2016-10-19d.

ir

2016-10-21 d.

Trukmė 1–1,5 val.

Edukacinė programa-žaidimas „SUPER protas“ – tai integruota gamtos pažinimo, matematikos ir fizinio aktyvumo pamoka gamtoje. Pamoka pradedama Anykščių regioninio parko Lankytojų centre aplankant ekspoziciją. Ši programa skatina vaikų bendradarbiavimą ir komandinį darbą. Edukacinė programa pritaikyta įvairaus amžiaus moksleiviams:   3-4 klasėms, 5-6 klasėms ir 7-8 klasėms. Programos trukmė – apie 1 val. Maksimalus vaikų skaičius – 30 vaikų. Pageidaujant, po programos verdama žolelių arbata.

Ekskursija:

 

„Pažintis su Anykščių regioninio parko gamtinėmis ir kultūrinėmis vertybėmis“

2016 m.

Spalis / lapkritis

Trukmė 2–4 val.

Kviečiame keliauti savo transportu lydint Anykščių regioninio parko gidui. Ekskursijos metu susipažįstame su pačiomis gražiausiomis regioninio parko vietomis, aplankomi saugomi gamtiniai ir kultūriniai objektai, išbandomi turistiniai maršrutai, žaidžiami žaidimai ir sprendžiamos įvairios užduotys. Maršrutas derinamas individuliai.

Gamtos pamoka:

 

„Pažintis su kvarciniu smėliu. Baltųjų smėlynų kraštas“

2016-11-23

ir

2016-11-24

Trukmė 2–3 val.

 

Pažintis pradedama Anykščių regioninio parko Lankytojų centre aplankant ekspoziciją, salėje atliekamos įvairios užduotys (piešimas, svėrimas, sijojimas, smėlio laikrodžio gaminimas, darbas su mikroskopu ir kt.), žaidimai. Vėliau planuojama išvyka į gamtą, aplankant regioninio parko atodangas. Numatyta aplankyti ir kvarcinio smėlio karjerą bei įmonę AB „Anykščių kvarcas“ arba peržiūrėti filmuotą medžiagą.